Nukleo

Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 29

Skąd: Chorzów / Oberschlesien

PostWysłany: Nie 13:53, 21 Mar 2010    Temat postu: Harmonogram sezonu 2010 PLFA I

27 III -- Kraków -- Sioux Kraków Tigers - AZS Silesia Miners 24:20 (8:6, 16:0, 0:8, 0:6)
2 V -- Wrocław -- Devils Wrocław - AZS Silesia Miners 33 : 3 (6:3, 20:0, 0:0, 7:0)
9 V -- Katowice -- AZS Silesia Miners - Zagłębie Steelers Interpromex 42 : 6 (6:0, 19:0, 14:6, 3:0)
23 V -- Poznań -- Kozły Poznań - AZS Silesia Miners 12 : 7 (6:0, 6:0, 0:7, 0:0)

**Postaram w miarę moich możliwości uzupełniać dane na bieżąco**

Ostatnio zmieniony przez Nukleo dnia Nie 19:06, 23 Maj 2010, w całości zmieniany 13 razy
Nukleo

Posty: 29

PostWysłany: Nie 11:49, 28 Mar 2010    Temat postu:

Sensacja w Krakowie! Na inaugurację
PLFA I beniaminek pobił mistrza

W meczu otwierającym piąty sezon rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I Sioux Kraków Tigers sensacyjnie pokonali w Krakowie AZS Silesia Miners 24:20.

Już początek spotkania zapowiadał kłopoty dla aktualnego mistrza PLFA. Nowy rozgrywający Górników Michał Kołek dwukrotnie zgubił piłkę po wprowadzeniu jej do gry przez swojego centra. Za drugim razem futbolówka padła łupem gospodarzy, którzy nie zmarnowali tej szansy i wyszli na prowadzenie 8:0 po przyłożeniu Rechula i podwyższeniu Mościckiego.

W drugiej kwarcie Tygrysy zbudowały przewagę, która, jak okazało się później, była wystarczająca do wygrania meczu.

- Przed spotkaniem nie byliśmy naturalnie faworytem. Zaimponowaliśmy jednak zaangażowaniem i konsekwencją w grze. W przerwie trener Miners Jeff Shiffman spowodował, że jego podopieczni zagrali znacznie lepiej niż w pierwszej połowie, co doprowadziło do tak niezwykle emocjonującej końcówki ze szczęśliwym dla nas finałem – powiedział Michał Truszkowski, prezes klubu. - Teraz już nie będziemy raczej postrzegani jako „chłopcy do bicia” – dodał Damian Iskra, kierownik drużyny.

W drugiej połowie w składzie Miners brylował zmiennik na pozycji rozgrywającego Sławomir Szymuś, który bliski był doprowadzenia swojego zespołu do wygranej. Na minutę przed końcem spotkania pochód Górników został jednak zatrzymany około trzydzieści jardów od pola punktowego rywali i to Tigers mogli świętować pierwszy triumf w historii swoich występów w pierwszej lidze.

Podczas 48 minut efektywnego czasu gry Górnicy zgubili piłkę aż siedmiokrotnie. Po tych błędach trafiała ona w ręce rywali aż cztery razy.

W składzie Tygrysów wyróżnili się grający z niezwykłą intensywnością Dawid Rechul i mądrze kierujący formacją ofensywną swojej drużyny Filip Mościcki.

Mecz obejrzało około 800 kibiców.

W swoim kolejnym meczu Sioux Kraków Tigers 17 kwietnia podejmą Devils Wrocław. Tydzień wcześniej AZS Silesia Miners podejmą Pomorze Seahawks.

Sioux Kraków Tigers – AZS Silesia Miners 24:20 (8:6, 16:0, 0:8, 0:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Ginalski)
8:6 przyłożenie Grzegorza Sudera po 20-jardowym podaniu Michała Kołka

II kwarta
16:6 przyłożenie Filipa Mościckiego po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawid Rechul)
24:6 przyłożenie Mieszko Łabuza po 32-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Ginalski)

III kwarta
24:14 przyłożenie Witolda Wolnego po 7-jardowym podaniu Sławomira Szymusia (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Matejuk)

IV kwarta
24:20 przyłożenie Sławomira Szymusia po 1-jardowej akcji biegowej

Źródło: pzfa.pl

Ostatnio zmieniony przez Nukleo dnia Nie 12:34, 28 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz
Nukleo

Posty: 29

PostWysłany: Śro 6:38, 14 Kwi 2010    Temat postu:

Z powodu śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego mecze zostały odwołane i przeniesione na inny termin
Nukleo

Posty: 29

PostWysłany: Wto 10:04, 04 Maj 2010    Temat postu:

Diabelska dominacja

W niedzielnym meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Devils Wrocław rozgromili aktualnego mistrza pierwszej ligi AZS Silesia Miners 33:3.

Wrocławianie mecz rozpoczęli od wysokiego „d” szybko zdobywając punkty po przyłożeniu Tomasza Tarczyńskiego. Odpowiedź Miners była jednak natychmiastowa. W następującej serii zagrań Górnicy zdobyli po kopnięciu z pola trzy, jak się później okazało jedyne w tym meczu punkty.

Od tego momentu supremacja Devils była niepodważalna. Trzy przyłożenia w drugiej kwarcie przesądziły o losach spotkania. Miners wyszli na drugą przerwę zmotywowani, jednak nie byli w stanie nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Dla Diabłów ważne było zwycięstwo dwudziestoma pięcioma lub więcej punktami, które pozwoliło by im objąć prowadzenie w tabeli PLFA I. Udało się tego dokonać dzięki zdobytemu w czwartej kwarcie przyłożeniu przez Czecha Adama Synacka.

- Pokonaliśmy drużynę do której nie mieliśmy szczęścia a zarazem pobiliśmy aktualnego mistrza.. Jesteśmy na dobrej drodze by przywieźć do Wrocławia puchar mistrzowski – powiedział po meczu wiceprezes Devils Wrocław Seweryn Plotan.

W całym meczu bardzo dobrze grały formacje specjalne obu drużyn. Wśród Devils wyróżnił się Piotr Wis solidnie łapiący celne podania wykonywane przez dobrze grającego quarterbacka Krzysztofa Wydrowskiego. Najlepszym graczem Górników był Tomasz Józefiok, który wiódł prym w formacjach obronnej i specjalnej.

Swoje kolejne mecze ligowe dzisiejsi rywale rozegrają 9 maja. Tego dnia Devils Wrocław podejmą mające na swoim koncie dwie porażki Kozły Poznań a AZS Silesia Miners w derbach Śląska zmierzą się z beniaminkiem Zagłębie Steelers Interpromex, który wygrał w swoim pierwszoligowym debiucie z Sioux Kraków Tigers.

Devils Wrocław – AZS Silesia Miners 33:3 (6:3, 20:0, 0:0, 7:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Tomasza Tarczyńskiego po 1-jardowej akcji biegowej
6:3 kopnięcie Artura Pleśniaka z pola z 33-jardów

II kwarta
12:3 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 25-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
20:3 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Piotr Wis po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego)
26:3 przyłożenie Piotra Wisa po 5-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego

IV kwarta
33:3 przyłożenie Adama Synacka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

Nukleo

Posty: 29

PostWysłany: Nie 21:19, 09 Maj 2010    Temat postu:

Górnicy lepsi w derbach województwa śląskiego

W niedzielnym derbach województwa śląskiego AZS Silesia Miners na stadionie Rozwoju w Katowicach pokonali Zagłębie Steelers Interpromex 42:6.

Dla zeszłorocznych mistrzów było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Od początku spotkania Górnicy narzucili rywalom swój styl gry oparty na skutecznej grze biegowej połączonej z bardzo fizyczną grą w obronie. Hutnicy uskrzydleni po zwycięstwie w swoim pierwszoligowym debiucie nie byli w stanie zdobywać kolejnych pierwszych prób, a znakomicie dysponowany tydzień wcześniej rozgrywający gości Michał Krzelowski szukając możliwości podań do swoich kolegów bez przerwy musiał uciekać przed szarżującymi rywalami.

Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc czterema przyłożeniami. W drugiej połowie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku zdobywając kolejne dwa przyłożenia i dokładając skuteczne kopnięcie z pola. Steelers odpowiedzieli raptem jednym przyłożeniem po pięknej akcji eksportowego duetu: Krzelowski – Ostapowicz.

Wśród gospodarzy wyróżnili się efektywni running backowie Grzegorz Suder i Tomasz Grabas. Obaj zdobyli po dwa przyłożenia. Dobrze ofensywą zaczął kierować grający słabo w dwóch pierwszych meczach sezonu Michał Kołek. Udany debiut w składzie Górników zaliczył sprowadzony z pierwszoligowego zespołu francuskiego Flash de la Courneuve rozgrywający Sebastien Dorin.

Mecz obejrzało około 1000 widzów.

- Ta wygrana pozwoli nam odetchnąć psychicznie. Liczymy na to, że dzisiejszy triumf jest pierwszym krokiem w naszym powrocie do wysokiej formy, a w najbliższych kolejkach zacznie się nasza szybka wspinaczka w ligowej tabeli – podsumował spotkanie dyrektor sportowy Górników Mateusz Łukaszek.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się na stałe związać Miners z Katowicami i Rozwojem. Wierzę, że drużyna ta będzie walczyć w tym sezonie o najwyższe trofeum – skomentował współpracę Katowic z Górnikami Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowice Sławomir Witek.

- Czasami jest tak, że najważniejszy mecz w sezonie przegrywa się w sercu a nie na boisku. Nie byliśmy dzisiaj drużyną. Ten wynik przypomina mi naszą zeszłoroczną porażkę z Sioux Kraków Tigers w sezonie zasadniczym PLFA II. Liczę na to, że historia się powtórzy i w play-offach zrewanżujemy się Minersom – powiedział po meczu prezes Hutników Szymon Widera.

Swój kolejny mecz ligowy Górnicy rozegrają 23 maja, gdy na wyjeździe zmierzą się Kozłami Poznań. Tego samego dnia Hutnicy podejmą Będzinie lidera tabeli Devils Wrocław.

AZS Silesia Miners – Zagłębie Steelers Interpromex 42:6 (6:0, 19:0, 14:6, 3:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Tomasza Grabasa po 4-jardowej akcji biegowej

II kwarta
12:0 przyłożenie Tomasza Grabasa po 3-jardowej akcji biegowej
19:0 przyłożenie Grzegorza Sudera po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Pleśniak)
25:0 przyłożenie Michała Kołka po 4-jardowej akcji biegowej

III kwarta
32:0 przyłożenie Zbigniewa Szrejbera po 13-jardowej akcji po podaniu Michała Kołka (podwyższenie za jeden punkt Artur Pleśniak)
32:6 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 60-jardowej akcji po podaniu Michała Krzelowskiego

IV kwarta
42:6 24-jardowe kopnięcie z pola Artura Pleśniaka

Nukleo

Posty: 29

PostWysłany: Pon 22:19, 24 Maj 2010    Temat postu:

Upokorzony mistrz

Kolejną porażkę w tym sezonie zanotowała najlepsza drużyna 2009 roku – AZS Silesia Miners, która uległa w Poznaniu miejscowym Kozłom 7:12. Gospodarze zaś mogli świętować pierwszy triumf w tegorocznej edycji ligi.

Poznanianie już od pierwszych minut zaskoczyli rywali. Ofensywa Kozłów stosowała zarówno akcje podaniowe jak i biegowe. Równie dobrze spisywała się obrona poznanian. W czasie jednej z zagrywek Górników Damian Widerowski przechwycił piłkę i zdobył dla gospodarzy 40 jardów, co dało początek serii zagrań w ataku, które doprowadziły do pierwszego przyłożenia. Punkty zanotował Bartłomiej Kimnes, rozgrywający Kozłów. Ten sam zawodnik powiększył swoje konto także i w drugiej kwarcie. Ekipa Miners, mistrz Polski, nie mogła znaleźć odpowiedzi na szarże Kozłów i ustawić szczelniejszej obrony. Gospodarze zaś skutecznie kontrolowali pierwszą połowę spotkania i na przerwę schodzili prowadząc 12:0.

Miners słyną z tego, że w drugiej części gry odradzają się i akcje znacznie lepiej im wychodzą. Tak było i tym razem. W trzeciej kwarcie goście wzięli się za odrabianie strat. Przyłożenie zdobył Grzegorz Suder a podwyższył za jeden punkt Tomasz Józefiok. Górnicy zwiększyli presję na przeciwników próbując odzyskać inicjatywę. Niewiele zabrakło, aby im się to udało. Niecałą minutę przed końcem meczu mistrzowie Polski byli już w odległości niecałych 20 jardów od pola punktowego przeciwników i następna akcja mogła przynieść zwycięstwo. Jednak wtedy Kozły zostały uratowane przez Marka Stylo, który przechwycił piłkę rzuconą przez rozgrywającego Miners. Tym samym pogrzebał nadzieje gości na zwycięstwo. Kozły utrzymały swoją przewagę i mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie. Zaś Górnicy doznali kolejnej, trzeciej już przegranej i są największym rozczarowaniem tegorocznej ligi.

- Mecz stał pod znakiem formacji obronnych. Miners mieli sporo odzyskanych piłek my natomiast trzy ważne przechwyty. W tym spotkaniu to właśnie przesądziło o naszym zwycięstwie. Dobra obrona dała początek skutecznym akcjom ofensywnym. Zaś pod koniec spotkania to właśnie przejęcie piłki uchroniło nas przed porażką - Bartosz Hendrys, rzecznik prasowy Kozłów

- Kozły zagrały w pierwszej połowie lepiej od nas. Po przerwie zdołaliśmy poprawić egzekwowanie akcji ofensywnych, czego efektem były nasze punkty. To był bardzo wyrównany i trudny mecz. Niewiele zabrakło do zwycięstwa – skutecznej, ostatniej akcji w ataku... – podsumował Witold Wolny, rzecznik prasowy Miners.

Swój następny pojedynek Kozły stoczą 12 czerwca w Będzinie z drużyną Zagłębie Steelers Interpromex zaś Górnicy 30 maja podejmą w Katowicach The Crew Wrocław.

Kozły Poznań – AZS Silesia Miners 12:7 (6:0, 6:0, 0:7, 0:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Bartłomieja Kimnesa po 1-jardowej akcji biegowej

II kwarta
12:0 przyłożenie Bartłomieja Kimnesa po 1-jardowej akcji biegowej

III kwarta
12:7 przyłożenie Grzegorza Sudera po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden Artur Pleśniak)

Zrodlo: pzfa.pl

Ostatnio zmieniony przez Nukleo dnia Wto 8:51, 25 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum AZS Silesia Miners Strona Główna -> AKTUALNOŚCI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)